porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak sterować osłonami do okien połaciowych? Codzienna obsługa rolet i żaluzji okiennych może być uciążliwa szczególnie ...
Kolory dobre dla dzieci

KOLORY ŚCIAN I DODATKÓW W POKOJU DZIECKA. Jakie kolory wybrać do pokoju dziecka?

Jesteś na etapie urządzania pokoju dla dziecka i nie wiesz zupełnie, jak się do tego zabrać? Zacznij od wybrania koloru, który ma dominować w pokoju malucha. Będzie ci dużo łatwiej podjąć kolejne decyzje.

Od czego zależy wybór kolorów do pokoju dziecka?

To, jaki kolor będzie dominujący w pokoju dziecka zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim od wieku dziecka, jego charakteru, temperamentu i upodobań. Kolor w pokoju dziecka powinien również pozytywnie wpływać na rozwój dziecka.

FARBY - PARAMETRY, CENY - porównaj na Tuznajdziesz.pl

Jak dobrać kolor pokoju kilkulatka, a jak dla dziesięciolatka?

Wraz z wiekiem dzieciom zmieniają się upodobania kolorystyczne. I nie ma w tym nic dziwnego, że kilkuletniej dziewczynce spodobają się inne barwy niż dziewczynce wkraczającej w wiek nastoletni. Mniejsze dzieci lubią kolory zbliżone do czerwonego. Dlatego też kilkuletnie dziewczynki bardzo często chcą mieć wszystko na różowo. Później przychodzi czas na inne kolory: żółty, pomarańczowy, zielony, a następnie niebieski.

Jak wybrać kolor w zależności od temperamentu dziecka?

To, że kolory wpływają na samopoczucie wiadomo nie od dzisiaj. Do pokoju dziecka warto wybrać kolory o jasnych, ciepłych odcieniach, ponieważ wprawiają w dobry nastrój. Unikaj smutnych kolorów takich jak czarny, ciemny szary czy brązowy, ponieważ są ponure i przytłaczające.

Dzieci nadpobudliwe, mające problemy z koncentracją nie powinny mieć pomalowanego pokoju na takie kolory jak czerwony, pomarańczowy czy różowy, ponieważ barwy te są silnie pobudzające. W pokoju takiego dziecka lepiej sprawdzą się kolory, które uspokajają i poprawiają koncentrację, takie jak zielony, błękitny lub fioletowy.

Czy ściany w pokoju dziecka mogą być białe?

Białe ściany w pokoju wcale nie muszą być nudne. Jeżeli wybierasz taki właśnie kolor ścian do pokoju swojego dziecka, pamiętaj o dobraniu kolorowych dodatków: zasłon, dywanu lub wykładziny, kolorowej pościeli, frontów mebli. W pokoju dziecka jest zwykle mnóstwo kolorowych zabawek, tak więc pomalowany na biało pokój malucha na pewno nie będzie monotonny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Meble do pokoju dziecięcego. Jakie wybrać? Meble do pokoju dziecięcego. Jakie wybrać?

Z wyborem mebli do pokoju dziecka nie ma dzisiaj problemu - jest ich dużo i są bardzo ładne. Niestety często meble dla dzieci są również drogie. Jak je wybierać, by wystarczyły na kilka lat i...

Meble IKEA - czy warto kupić używane meble do pokoju dziecka? Meble IKEA - czy warto kupić używane meble do pokoju dziecka?

Na rynku wtórnym dziecięce meble cieszą się dużą popularnością. Ma to związek z koniecznością dostosowania pokoju do wieku dziecka i zmieniających się potrzeb. Kupno używanych sprzętów wiąże się z...

Aktualizacja: 15.05.2012 12:41
Autor: am
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Jarmołowicz - kim jest nowa dziewczyna Antoniego Królikowskiego?

Antoni Królikowski, czyli Kuba z sagi „Nad rozlewiskiem”, spotyka się ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.