porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ARANŻACJA WNĘTRZ. Jak samodzielnie urządzić mieszkanie? PRAKTYCZNE PORADY
ARANŻACJA WNĘTRZ. Jak samodzielnie urządzić mieszkanie? PRAKTYCZNE PORADY Chcesz sama wykonać aranżację wnętrza? Gratulujemy odwagi. Pamiętaj jednak, by ...
Znaczenie i symbolika kolorów: jakie barwy sprawdzą się we wnętrzach? Jaki mają wpływ na człowieka poszczególne kolory? Czy wiesz jak kolory wpływają na psychikę?

Jakie jest znaczenie kolorów? Psychologia kolorów: jak różne barwy oddziałują na człowieka?

Jeśli poznamy symbolikę i energię płynącą z kolorów, będziemy wiedzieli, jakimi barwami się otaczać, by się uspokoić, pobudzić, poczuć szczęście lub... pomarzyć. Jakie jest znaczenie kolorów? Jak dobierać barwy przy aranżacji wnętrz? Czy wiesz jak kolory wpływają na psychikę?
Jakie jest znaczenie kolorów? Psychologia kolorów: jak różne barwy oddziałują na człowieka?

Każda z barw inaczej wpływa na psychikę człowieka

fot.: sxc.hu

Kolor ma potężny wpływ na naszą psychikę. Powstało nawet pojęcie "psychologia kolorów". Na podstawie tego, jakie barwy lubimy, a jakich nie, można wiele powiedzieć o naszym wnętrzu. Z drugiej strony kolory, którymi się otaczamy (wystrój mieszkania, ubranie itp.), są w stanie znacznie wpłynąć na naszą energię psychiczną. Prześledźmy zatem symbolikę kolorów. Czy wiesz jak kolory wpływają na psychikę?

Działanie kolorów: KOLOR POMARAŃCZOWY >>

Symbolika kolorów: jakie znaczenie i wpływ na psychikę mają barwy? Jak dzialaja na nas barwy

Biały to czystość i niewinność, choć – uwaga – we wschodnich rejonach świata wiąże się z żałobą. Jest najbardziej neutralny ze wszystkich kolorów.

Czarny w naszej kulturze oznacza żal i powagę, smutek. Symbolizuje moc, potęgę i elegancję. Uwaga: używany w nadmiarze przytłacza!

Czerwień to "królowa kolorów" – symbol życia, witalności, energii, siły charakteru, ambicji, władzy. Najlepiej sprawdza się w dodatkach. W nadmiarze wywołuje agresję.

Zielony – łagodność, spokój, natura. Wpływa kojąco na układ nerwowy, przywraca równowagę, regeneruje.

Niebieski – uspokaja, wyzwala kreatywność, wzmacnia koncentrację i... komunikację (podobno pracownikom najlepiej pracuje się w niebieskim wnętrzu).

Żółty – kolor optymisty, symbolizuje pogodne usposobienie, radość, słońce. Przyciąga szczęście.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak dobierać kolory zgodnie z zasadami feng shui?

W sztuce feng shui kolory mają ogromne znaczenie – na podstawie tego, czym się otaczamy, jakich barw używamy, można "zaprogramować" kondycję fizyczną i psychiczną naszą i innych osób...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:01
Autor: EK
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Julia Pogrebińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Julia Pogrebińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

O Julii Pogrebińskiej zrobiło się głośno, kiedy kilka lat temu ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.