porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przyspieszyć nadejście wiosny w mieszkaniu?
Jak przyspieszyć nadejście wiosny w mieszkaniu? Pod koniec zimy wszyscy niecierpliwie czekamy na przyjście wiosny. Nie ...
Jaka farba najlepsza do samodzielnego malowania ścian? Malowanie ścian PORADNIK

Jaką farbę do malowania ścian wybrać? Malowanie ścian PORADNIK

Jaką farbę do malowania ścian wybrać? Wybór koloru to nie jedyna decyzja, którą musisz podjąć przed wyborem farby. Oprócz koloru ważny jest również rodzaj farby i efekt wykończenia, który daje. Jaka farba najlepsza do samodzielnego malowania ścian? Malowanie ścian PORADNIK

Farba akrylowa czy farba lateksowa?

Jaką farbę do malowania ścian wybrać? Większość sprzedawanych dziś farb do malowania ścian i sufitów to emulsje akrylowe oraz lateksowe. Nazwa „lateksowa” wzięła się stąd, że farba tego typu zawiera spoiwa tworzące najwyższej jakości powłokę, podobnie wizualnie do lateksu.

Zarówno farby akrylowe, jak i lateksowe, to produkty wodorozcieńczalne, przyjazne dla zdrowia i pozbawione przykrego zapachu. Mają dobre parametry użytkowe oraz łatwo się je nakłada.

Co bardzo ważne, oba rodzaje farb możesz nakładać na różnie wykończone powierzchnie. Farbami pomalujesz zarówno ściany, na które nałożono tynki gipsowe, cementowe, tynki cementowo-wapienne lub nałożysz je na płyty gipsowo-kartonowe.

Farba matowa czy z połyskiem?

Oprócz koloru o wizualnym efekcie malowania decyduje również to, czy farba jest matowa, czy z połyskiem. Jeżeli zdecydujesz się na farbę z połyskiem (czyli farbę satynową), pamiętaj, że uwypukla ona wszelkie nierówności ścian. Jaką farbę wybierzesz do malowania mieszkania?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wybrać najlepszą farbę do malowania wnętrz? Farby - jaka farba najlepsza do ścian

Jak wybrać najlepszą farbę do malowania wnętrz? Farby dostępne na rynku różnią się jakością i przeznaczeniem. Te, których użyjemy do malowania ścian w pokojach nie będą wystarczająco wytrzymałe...

Jak prawidłowo malować ściany? Jakich błędów unikać podczas malowania?

Malowanie ścian nie jest trudne i bez problemu sam pomalujesz dom bez pomocy "specjalistów" i ekip budowlanych. Zobacz, w jaki sposób należy malować ściany i jakich błędów unikać podczas malowania.

Aktualizacja: 25.08.2014 06:29
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bartosz Opania, syn Mariana Opani. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Bartosz Opania, nieco ekscentryczny, pewny siebie, budzący skrajne emocje - uwielbiany ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.