porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak układać sztućce na stole? Przewodnik
Jak układać sztućce na stole? Przewodnik Organizując przyjęcie musimy się zastanowić, czy będzie to spotkanie bardzo ...
Montaż klimatyzatora typu split: jak zrobić to samemu i zaoszczędzić nawet 1000 zł?

Czy można samemu zamontować KLIMATYZATOR typu SPLIT?

Koszt montażu klimatyzatora typu split to wydatek rzędu 1000 zł. Czy można go uniknąć, montując klimatyzator samemu? Jak poradzic sobie z napełnienie klimatyzacji gazem, do którego jest potrzebny drogi sprzęt?

Tysiąc złotych piechotą nie chodzi, a wobec coraz niższych cen samych klimatyzatorów może stanowić nawet połowę kosztów całej inwestycji. Montaż najpopularniejszych klimatyzatorów typu split, składających się z dwóch jednostek (zewnętrzej i wewnętrznej) połączonych rurami, wydaje się nieskomplikowany, więc pokusa zaoszczędzenia niemałej kwoty jest silna.

Jak samodzielnie zamontować klimatyzator?

Największa trudność podczas montażu klimatyzatora polega na konieczności napełnienia instalacji po zmontowaniu specjalnym gazem pod dużym ciśnieniem – jest do tego potrzebny drogi sprzęt.

Ale sprzedawcy klimatyzatorów znaleźli na to sposób – oferują klimatyzatory w komplecie z przewodami już napełnionymi gazem, wyposażonymi w specjalne szybkozłączki. Po połączeniu przewodów z zamocowanymi wcześniej jednostkami klimatyzatora otwiera się zawory i gaz wypełnia całą instalację.

Do montażu potrzebne są jedynie proste narzędzia: wiertarka, śrubokręt, młotek. Do urządzenia jest dołączona dokładna instrukcja montażu oraz płyta DVD z filmem prezentującym sposób postępowania krok po kroku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
JAK WYBRAĆ odpowiedni KLIMATYZATOR do mieszkania?

Klimatyzacja w mieszkaniu to ciągle jeszcze rzadkość. Niesłusznie, bo oprócz chłodzenia klimatyzator ma kilka funkcji, które zdecydowanie podnoszą komfort mieszkania. Mówimy, jak wybrać...

Aktualizacja: 07.08.2012 11:34
Autor: PL
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Saszko Biłyj – Ołeksandr Muzyczko, lider Prawego Sektora. Dlaczego zginał?
Saszko Biłyj – Ołeksandr Muzyczko, lider Prawego Sektora. Dlaczego zginał?

Nieznani sprawcy porwali i rozstrzelali lidera nacjonalistycznego ukraińskiego Prawego Sektora ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.