porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wymiana drzwi w mieszkaniu: czy zgoda wspólnoty jest wymagana?
Wymiana drzwi w mieszkaniu: czy zgoda wspólnoty jest wymagana? Planujesz wymianę drzwi w mieszkaniu w bloku lub kamienicy? W ...
Jak kupować drzwi wewnętrzne? Co sprawdzić przed zakupem drzwi wewnętrznych?

Wymiana drzwi w mieszkaniu. DRZWI WEWNĘTRZNE: co sprawdzić przed zakupem?

Drzwi wewnętrze są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Ich wybór w sklepach i marketach budowlanych jest bardzo duży. Jak nie pogubić się ofercie producentów? Jak dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, przed zakupem drzwi do domu lub mieszkania.
Wymiana drzwi w mieszkaniu. DRZWI WEWNĘTRZNE: co sprawdzić przed zakupem?

Otwory na drzwi wewnętrzne mają zwykle ustalone, standardowe wymiary. Ich szerokość zazwyczaj wynosi 80, 90 lub 100 cm, a wysokość od poziomu wylewki - 210 cm.

fot.: Marcin Czechowicz

Drzwi wewnętrzne: prawe czy lewe?

Przed wyprawą do sklepu, w celu zakupu odpowiednich drzwi wewnętrznych, należy sprawdzić czy są to drzwi prawe czy lewe (tzn. czy zawiasy drzwi wewnętrznych znajdują się po prawej czy po lewej stronie). Pozwoli to określić, czy dane drzwi będą otwierały się na pomieszczenie, do którego prowadzą, czy też na zewnątrz (ich skrzydło będzie się otwierało w naszą stronę).

Aby sprawdzić, czy mamy do czynienia z drzwiami wewnętrznymi prawymi lub lewymi należy stanąć przed drzwiami, w taki sposób, aby można je było otworzyć do siebie. Jeśli zawias znajduje się po lewej stronie to znaczy, że są to drzwi lewe,  jeśli po prawej - to mamy do czynienia z drzwiami prawymi.

>>> Wymiana drzwi wewnętrznych. Jak dopasować drzwi do mieszkania? Jak dobierać drzwi?[kliknij!]

Drzwi wewnętrzne: odpowiednia szerokość

Zanim kupimy drzwi należy dokładnie wymierzyć ościeże. Od tego zależy, czy wybrany przez nas model drzwi wewnętrznych da się zamontować w otworze drzwiowy. Wprawdzie niektóre drzwi wewnętrzne można przycinać, warto jednak kupić takie, które będziemy mogli od razu zamontować, bez narażania się na dodatkowe prace. Należy wymierzyć starannie wysokość i szerokość otworu oraz grubość muru - do niej dobiera się ościeżnicę. 

>>> Kiedy zamówić DRZWI WEWNĘTRZNE, by idealnie pasowały do pomieszczeń?[Kliknij!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Drzwi przesuwne, składane czy harmonijkowe? Które wybrać? Drzwi przesuwne, składane czy harmonijkowe? Które wybrać?

Czasem zwykłe drzwi rozwieralne nie są we wnętrzu twojego domu najkorzystniejszym rozwiązaniem. Bywają miejsca, w których lepiej będzie zastąpić je drzwiami przesuwnymi bądź składanymi. Podpowiadamy,...

Kiedy zamówić DRZWI WEWNĘTRZNE, by idealnie pasowały do pomieszczeń?

Przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych duże znaczenie ma to, kiedy je zamówimy. Montaż drzwi wewnątrz pomieszczeń powinien się odbyć dopiero po ułożeniu posadzek i pierwszym pomalowaniu ścian.

Aktualizacja: 26.07.2013 13:14
Autor: bwysoczarska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Kurtycz – kim był? [KARIERA, RODZINA, VIDEO]
Zbigniew Kurtycz – kim był? [KARIERA, RODZINA, VIDEO]

Nie żyje Zbigniew Kurtycz, polski piosenkarz, który zasłynął w latach ...

BAZA PORAD

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.