porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ogrzewanie elektryczne: Jakie grzejniki są NAJTAŃSZE w eksploatacji?
Ogrzewanie elektryczne: Jakie grzejniki są NAJTAŃSZE w eksploatacji? Ogrzewanie elektryczne kosztuje sporo, bo energia elektryczna jest droga. Jest ...
Jak obniżyć koszty ogrzewania?

TANIE OGRZEWANIE domu i mieszkania: Sposoby na obniżenie kosztów ogrzewania

Koszt ogrzewania domu, mieszkania to bolączka wszystkich z nas. Niestety, ceny z roku na rok są co raz wyższe. Zobacz, co możesz zrobić, aby twoje rachunki za ogrzewanie domu były niższe. Przedstawiamy kilka sposobów, jak przetrwać sezon grzewczy.
TANIE OGRZEWANIE domu i mieszkania: Sposoby na obniżenie kosztów ogrzewania

Ogrzewanie domu co roku pochłania coraz więcej pieniędzy. Dlatego warto zadbać o stan instalacji grzewczej, założyć dobre grzejniki albo przynajmniej wyposażyć te dotychczasowe w głowice termostatyczne. Trzeba też właściwie użytkować kaloryfery - np. nie zasłaniać ich niczym, gdy grzeją.

fot.: materiały prasowe Purmo

Obniżamy koszty ogrzewania domu

Sezon grzewczy rozpoczęty. Zobacz, co robić, a czego nie robić, aby rachunki nie przekroczyły twojego budżetu. Jak wspomóc ogrzewanie domu:

1. Pamiętaj, że optymalna temperatura w pomieszczeniach to 20-21 stopni C. W takiej temperaturze czujemy się najlepiej. Podwyższenie jej spowoduje tylko wyższe rachunki.

2. Nie podgrzewaj ciepłej wody powyżej 60 stopni C, gdyż gorącej i tak nie będziesz używać.

3. W nocy podczas snu nie potrzebujemy wysokich temperatur. Zdecydowanie lepiej się śpi w temperaturze do 18 stopni C. Gdy nikogo nie ma w domu, również śmiało można przed wyjściem przykręcić termostaty przy grzejnikach, do 15-17 stopni C.

4. Mieszkanie trzeba wietrzyć, ale róbmy to intensywnie, w jak najkrótszym czasie. Gdy otwierasz okno, pamiętaj aby zakręcić zawór termostatyczny przy grzejniku.

5. Błędem bardzo często popełnianym jest zasłanianie grzejników. Meble, zasłony czy typowe zabudowy na grzejnik powodują powolne rozchodzenie się ciepła.

6. Należy ocieplać przewody, prowadzone przez nieogrzewane pomieszczenia.

7. Jeśli mieszkasz w domu, możesz zainwestować w kominek. Kominek z płaszczem wodnym ogrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania, może również podgrzewać wodę użytkową. Natomiast połączenie kominka z systemem kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze ogrzeje inne pomieszczenia w domu, a nie tylko te, w którym on się znajduje.

ZOBACZ >> ILE KOSZTUJE OGRZEWANIE PODŁOGOWE >>

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ogrzewanie elektryczne: Jakie grzejniki są NAJTAŃSZE w eksploatacji? Ogrzewanie elektryczne: Jakie grzejniki są NAJTAŃSZE w eksploatacji?

Ogrzewanie elektryczne kosztuje sporo, bo energia elektryczna jest droga. Jest jednak wygodne i stosunkowo niedrogie na etapie wykonywania instalacji. Dowiedz się jakie grzejniki elektryczne...

Aktualizacja: 01.10.2013 12:06
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Grigorij Drozd, rywal Krzysztofa Włodarczyka w walce o pas federacji WBC?

Już 27 września Krzysztof Włodarczyk stoczy w ringu siódmą walkę ...

BAZA PORAD

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.