porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przechowywać opał na działce?
Jak przechowywać opał na działce? To, w jaki sposób przechowujemy paliwo stałe, ma spore znaczenie ...
Jakie prace czekają nas podczas remontu kuchni? Czy na płytę gipsowo-kartonową można przykleić płytki ceramiczne?

REMONT KUCHNI. Jak szybko odnowić ściany i podłogę w kuchni?

Przeczytaj, jak szybko i sprawnie można przeprowadzić remont kuchni. Jakie czynności będziesz musiał wykonać po zerwaniu płytek ceramicznych i terakoty. Jak wyrównać podłogę w kuchni? Czy płyty gipsowo-kartonowe sprawdzą się na ścianie? Podpowiemy też, co zrobić z odpadami remontowymi.

Remont kuchni rozpoczynamy od skucia glazury i terakoty

Stare płytki ceramiczne skuwamy, korzystając z pneumatycznej młotowiertarki z funkcją kucia. Oczywiście można to zrobić tradycyjnie, za pomocą młotka i przebijaka, ale będzie to bardzo czasochłonne i męczące.

Równamy ściany

Na nierówne ściany w kuchni można nanieść zaprawę podkładową albo tynk cementowy. Taka zaprawa lub tynk będzie wiązać kilka dni. Ale jest jeszcze inny sposób, aby wyrównać ściany i nie tracić czasu. Można zastosować płyty gipsowo-kartonowe, które przyklejamy na zaprawę lub przykręcamy do stalowego rusztu przymocowanego do murowanej ściany. Następnego dnia na taką powierzchnię można przykleić nowe płytki ceramiczne lub pomalować płytę g-k farbą.

Podłoga w kuchni

Usuwamy starą posadzkę, gruntujemy podłoże, a następnie wyrównujemy cementową masą samopoziomującą (ale tylko wtedy, gdy nierówności nie są większe niż 0,5-1 cm). Jeśli nierówności są większe niż 2 cm, trzeba użyć tradycyjnej zaprawy podkładowej. Pod płytki układane na podłodze z ogrzewaniem podłogowym podkład musi być wykonany ze specjalnej masy o wysokiej elastyczności.

Gruz, połamana glazura, terakota i inne odpady po remoncie - co z nimi zrobić?

Gruz, kawałki glazury, terakoty, które są nieodzownym elementem takiego remontu można zapakować w worki z tworzywa sztucznego, grubego papieru lub folii. Polecamy te papierowe, będzie ekologiczniej. Odpady należy wywieźć na wysypisko śmieci. Można również zamówić kontener w firmie specjalizującej się w wywożeniu śmieci.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Płytki na ścianę do kuchni i łazienki – które wybrać? PORADNIK REMONTOWY Płytki na ścianę do kuchni i łazienki – które wybrać? PORADNIK REMONTOWY

Wybieramy płytki na ścianę do kuchni i łazienki. Z jakiego powinny być materiału? W jakim rozmiarze? Sprawdź!

Jak fugować płytki ceramiczne? [SPRAWDZONE RADY] Jak fugować płytki ceramiczne? [SPRAWDZONE RADY]

Wykończenie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie w łazience czy kuchni. Na estetykę okładziny z płytek ceramicznych duży wpływ mają fugi. Należy nie tylko...

Płytki kamienne w domu – czym je przyklejać? [SPRAWDZONE RADY] Płytki kamienne w domu – czym je przyklejać? [SPRAWDZONE RADY]

Wybór odpowiedniego kleju do montażu płytek kamiennych to gwarancja trwałości wykończenia. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę montując płytki z kamienia. Oto kilka sprawdzonych rad.

Aktualizacja: 02.03.2013 13:29
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.