porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wybrać tapetę i farbę do wnętrza? Wybór koloru tapety czy farby do wnętrza nie jest sprawą ...
Czy ogrzewanie elektrycznejest drogie w uytrzymaniu? Gdzie i kiedy warto je stosować?

Ogrzewanie elektryczne: ILE KOSZTUJE, czy warto ogrzewać dom prądem?

Jeśli dom jest dobrze ocieplony, opłaca się ogrzewać go prądem. Nie ma sensu budowanie drogiego centralnego ogrzewania, kiedy można tanio ogrzewać dom elektrycznie. Gdzie sprawdzi się elektryczne ogrzewanie? Wszędzie - w całym domu, pod warunkiem, że jest on dobrze zaizolowany termicznie.
Ogrzewanie elektryczne: ILE KOSZTUJE, czy warto ogrzewać dom prądem?
Ogrzewanie domu prądem wielu kojarzy się z gigantycznymi rachunkami. Nie musi tak jednak być. fot.: Wiktor Greg

Ogrzewanie elektryczne wraca do mody! 

To nie reklama, lecz stwierdzenie faktu. W domu dobrze zaizolowanym, o zapotrzebowaniu na ciepło poniżej 40 kWh na m2 rocznie opłaca się stosować ogrzewanie elektryczne. Koszt ogrzewania elektrycznego w takim domu liczony rocznie nie będzie większy niż 400 zł miesięcznie dla budynku o powierzchni 150 m2. Na pewno jest to więc wydatek porównywalny z ogrzewaniem popularnym gazem ziemnym.

Jakie są korzyści ze stosowania ogrzewania elektrycznego?

Przede wszystkim niski koszt instalacji. Ogrzewanie podłogowe w postaci mat grzewczych czy grzejniki konwekcyjne są tańsze niż instalacja centralnego ogrzewania z kotłem grzewczym. Trochę droższe będzie ogrzewanie akumulacyjne. Wybierając prąd jako źródło ciepło nie potrzebujemy ani kotłowni, ani komina – to też oszczędność.

Gdzie ogrzewać elektrycznie?

Ogrzewanie elektryczne można konsekwentnie zastosować w całym domu. To jedyny racjonalny wybór, jeśli decydujemy się na prąd, ponieważ dublowanie sposobów ogrzewania, na przykład centralne ogrzewanie wodne i ogrzewanie elektryczne – to podwajanie kosztów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Jakie koszty trzeba ponieść, chcąc mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ogrzewanie domu PRĄDEM. Kiedy warto ogrzewać prądem? Ogrzewanie domu PRĄDEM. Kiedy warto ogrzewać prądem?

Ogrzewanie prądem to wciąż niechętnie wybierany sposób ogrzewania domu. Jeśli jednak jest on jest dobrze ocieplony, warto ogrzewać dom energią elektryczną. Dlaczego grzanie prądem jest...

Jakie URZĄDZENIE do OGRZEWANIA domu wybrać?

O wyborze sposobu ogrzewania decyduje dostęp do paliwa oraz to, ile czasu chcemy poświęcić na obsługę urządzeń grzewczych w naszym domu. Kiedy sprawdzi się kocioł gazowy, a kiedy na węgiel lub...

Aktualizacja: 01.10.2013 12:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Kurtycz – kim był? [KARIERA, RODZINA, VIDEO]
Zbigniew Kurtycz – kim był? [KARIERA, RODZINA, VIDEO]

Nie żyje Zbigniew Kurtycz, polski piosenkarz, który zasłynął w latach ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.