porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Basen ogrodowy - co ma wpływ na jego cenę?
Basen ogrodowy - co ma wpływ na jego cenę? Basen w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Latem jest ...
grill ogrodowy budowa. Czas na grillowanie - aby móc się oddawać tej przyjemności warto wybudować w ogrodzie grill

Jak zbudować GRILL Z KLINKIERU? Grill murowany i grille murowane ogrodowe

Trudno sobie wyobrazić wypoczynek w ogrodzie bez grillowania. Choć smaczną pieczeń można przyrządzić na metalowym grillu kupionym w sklepie, lepiej wybrać trwałe rozwiązanie i wymurować solidny grill ogrodowy z klinkieru.

Jak zbudować grill z klinkieru?

Ten grill pasuje wszędzie. Dzięki klasycznej formie i tradycyjnej klinkierowej cegle sprawdzi się w większości ogrodów. Niewielki, nie skupia uwagi, ale dostosowuje się do otoczenia. Dobrze się łączy z drewnem, kamieniem, betonem i z innymi materiałami, z których są zrobione nawierzchnie, altany oraz ogrodowe detale. Można go ustawić na płycie tarasu. Ruszt i palenisko są na takiej wysokości, że nawet wysokie osoby nie muszą się schylać przy pieczeniu. Ruszt umieszczony w pozostawionej między cegłami szczelinie może leżeć bliżej lub dalej od ognia. Palenisko tworzy metalowa płyta, której przedłużenie podtrzymuje zarazem blat z piaskowca (powinien być zaimpregnowany, bo piaskowiec łatwo chłonie wodę i zabrudzenia). Ceglana ścianka chroni ruszt i palenisko przed wiatrem.

Potrzebne materiały

  • cegła klinkierowa 25 x 12 x 6,5 cm – 140 sztuk

  • zaprawa cementowa M7 – 0,14 m³

  • blat ze szlifowanego piaskowca 78 x 65 x 4 cm – 1 sztuka

  • płyta ze stali nierdzewnej 168 x 78 cm – 1 sztuka

  • ruszt ze stali nierdzewnej 82 x 55 cm – 1 sztuka

  • beton klasy B15 – 0,25 m³

  • żwir – 0,37 m³

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak samodzielnie zbudować grill ogrodowy? Jak samodzielnie zbudować grill ogrodowy?

Grill ogrodowy pozwoli nam cieszyć się smakiem grillowanych potraw przez większość roku. Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie piękny, funkcjonalny, murowany grill warto zastanowić się nad jego budową....

Aktualizacja: 24.05.2012 11:24
Autor: MURATOR
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Cezary Pazura - kim jest? [KARIERA]

Cezary Pazura znów wzbudza kontrowersje. Tym razem promuje swój autorski ...

BAZA PORAD

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.