porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak prawidłowo zakończyć kanały wentylacyjne? Kanał wentylacyjny musi być wyprowadzony kilkadziesiąt centymetrów ponad dach i ...
Jak naprawić przeciekający dach płaski?

Jak uszczelnić cieknący dach płaski z papy?

Co zrobić, gdy dach płaski z papy przecieka? W zależności od stopnia uszkodzenia dachu możemy próbować go prowizorycznie uszczelniać lub zdecydować się na gruntowny remont. Inaczej naprawa cieknącego dachu płaskiego przebiega, gdy jest pod nim pomieszczenie nieogrzewane, a inaczej - nad pomieszczeniem ogrzewanym.

Przecieki na dachu płaskim są najczęściej spowodowane rozszczelnieniem hydroizolacji lub jej uszkodzeniem, na przykład w wyniku zbyt intensywnego odśnieżania. Czasami winna jest źle wykonana blacharka albo miejsce styku blacharki z pokryciem. Do przecieków może też doprowadzic tak banalna przyczyna, jak zator lodowy w zimie lub zanieczyszczenie i zapchanie liśćmi rynien.

Naprawa dachu płaskiego nad pomieszczeniem nieogrzewanym

Gdy dach jest nieocieplony - znajduje się na przykład nad nieogrzewanym garażem - i widzimy, że papa miejscowo się rozszczelniła, to czasem wystarczy pokrycie jej płynną warstwą naprawczą. Najlepiej kupić wtedy gotową masę przeznaczoną do renowacji dachów i w pogodny dzień wyjść na dach i za pomocą szczotki na kiju lub wałka rozprowadzić masę w miejscach, które wyglądają na uszkodzone.

UWAGA. Prace powinny być prowadzone w temperaturze powyżej 10 stopni C. Najlepiej nakładać kilka warstw naprawczych, każdą kolejną po całkowitym wyschnięciu poprzedniej.

Jeżeli papa na dachu ma wybrzuszenia (purchle), można je ponacinać i nakleić w te miejsca łaty z papy naprawczej.

Naprawa dachu płaskiego nad pomieszczeniem ogrzewanym

Naprawiając dach płaski znajdujący się nad pomieszczeniem ogrzewanym, trzeba najpierw sprawdzić, jak duże szkody zrobił przeciek i czy nie została zawilgocona izolacja. Jeśli tak jest, to trzeba usunąć fragment pokrycia, wymienić ocieplenie lub pozwolić na wyschnięcie materiału izolacyjnego i dopiero wtedy ułożyć nowy fragment pokrycia.

Naprawa cieknącego dachu płaskiego to niewdzięczna praca, często po zimie przecieki powracają. Wówczas trzeba wykonać gruntowny remont połączony z zerwaniem i wymianą wszystkich warstw.

>>> Jak wyremontować stary dach płaski? Remont dachu płaskiego krok po kroku [KLIKNIJ]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy płaski dach trzeba odśnieżać? Odśnieżanie dachu i wymiana doświadczeń

Dachy powinno się projektować tak, aby udźwignęły duże masy śniegu i nie trzeba ich było odśnieżać. Może się jednak okazać, że nie każdy dach spełnia te warunki. Dach płaski - ile śniegu może...

Co to jest podciśnieniowy system odwodnienia?

Zajawisko podciśnienia, podobne do tego jakie zachodzi w odpływie z WC, jest wykorzystywane też do odwadniania dachów płaskich. Mówimy, dlaczego warto stosować podciśneiniowy system odwodneinia. 

Czym docieplać dach płaski, a czym skośny?

Remont dachu lub poddasza to okazja na zwiększenie izolacyjności cieplnej tej części domu. Zobacz, czym i jak docieplać dach, by uciekało przez niego jak najmniej ciepła?

Aktualizacja: 16.12.2013 17:28
Źródło: mowimyjak.pl
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Demarczyk - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Demarczyk to wybitna artystka. Gwiazda polskiej piosenki już kilkanaście ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.