porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PODCINANIE MURÓW - na czym polega ta metoda walki z wilgocią w budynku? W domu o podstawie 100 m² podcinanie murów wraz z ...
Czym zasłonić rury instalacji gazowej, wodnej i kanalizacyjnej

Jak ukryć rury instalacyjne: WODNE, KANALIZACYJNE, GAZOWE?

Widoczne rury poprowadzone po ścianach zniweczą każdy zamysł aranżacyjny i oszpecą pomieszczenie. Podpowiadamy, jak temu zaradzić: w jaki sposób ukryć rury wodne i kanalizacyjne, a w jaki rury instalacji gazowej.

Maskowanie rur wodnych i kanalizacyjnych

Rury wodne i kanalizacyjne można obudować, pozostawiając do nich dostęp konieczny w razie awarii. Można to zrobić płytami gipsowo-kartonowymi albo sklejką wodoodporną. Takie maskujace powierzchnie można wykończyć płytkami ceramicznymi, tapetą albo po prostu pomalować. Najwygodniejsze są ekrany, które można zdemontować - zamocowane na magnesach.  Rury umieszczone w narożnikach łazienki czy pod sufitem można zabudować zrobionymi na wymiar szafkami.

RURY - porównaj ceny, sprawdź parametry, wybierz na Tuznajdziesz.pl

Uwaga! Materiały, z których są zrobione rury, mogą mieć specyficzne wymagania, na przykład rury stalowe przed zabudowaniem powinny być zabezpieczone podkładową farbą antykorozyjną, a rur miedzianych nie wolno zatynkować.

Maskowanie rur gazowych

Większym problemem jest ukrycie rur instalacji gazowej, ponieważ powinny one być prowadzone na powierzchni ścian. Jest jednak sposób, by i one stały się niewidoczne - dopuszczalne jest ułożenie ich w bruzdach wykutych w ścianie i osłonięcie łatwo usuwalną masą tynkarską lub wentylowanym ekranem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
JAK POMALOWAĆ: Zobacz, jak usunąć pęknięcie w ścianie? JAK POMALOWAĆ: Zobacz, jak usunąć pęknięcie w ścianie?

W każdym budynku – zarówno w mieszkaniu jak i w domu – może zdarzyć się, że na ścianie zauważymy pęknięcie. Jeśli nie jest to bruzda sięgająca głęboko wewnątrz ściany, można takie...

Dlaczego instalacja kanalizacyjna musi być wentylowana?

Po co montować wywiewki kanalizacyjne na dachu? Bo wnętrze instalacji kanalizacyjnej musi być połączone z atmosferą. Dlaczego? Przeczytaj artykuł!

Aktualizacja: 14.05.2012 15:18
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata na żużlu?
Kim jest Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata na żużlu?

Do niedawna żużel kojarzył się Polakom z Tomaszem Gollobem. Dziś ...

BAZA PORAD

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.