porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile łazienek zaplanować w domu? Ile łazienek urządzić w domu?
Ile łazienek zaplanować w domu? Ile łazienek urządzić w domu? Ile łazienek zaplanować w domu? Ile łazienek urządzić w domu? Czy ...
Poddasze bez stropu a wentylacja. Wentylacja poddasza. Czy wentylacja poddasza liczy się bardziej niż ocieplenie poddasza?

Wentylacja poddasza: jak dobrze wentylować poddasze, czy na poddaszu cyrkulacja powietrza jest ważna?

Poddasze a wentylacja - w domu lub mieszkaniu o więcej niż jednej kondygnacji wentylację naturalną należy zapewnić nie tylko w łazienkach, kuchni czy pomieszczeniach gospodarczych bez okien, jak to jest wymagane w przypadku domów parterowych, lecz we wszystkich pomieszczeniach na górnej kondygnacji, także w pokojach. Wentylacja poddasza - wszystko na temat wentylacji poddasza.

Prawidłowa wentylacja poddasza

Zgodnie z przepisami w domu z wentylacją naturalną wszystkie pomieszczenia na poddaszu należy wyposażyć w kratki (kanały) wywiewne. W projekcie nowo budowanego mieszkania (domu) trzeba przewidzieć odpowiednio dużą ich liczbę. Kanały wentylacyjne muszą być wyprowadzone ponad dach, więc jeśli jest ich dużo, to nawet gdy zostaną zgrupowane i razem obudowane, nie udaje się ich zazwyczaj zmieścić w jednym kominie.

Jak dobrze wentylować poddasze?

Problem wentylowania poddasza często pojawia się podczas adaptowania go na cele mieszkalne. Jeśli w istniejącym kominie nie ma wolnych kanałów, które umożliwiałyby wentylowanie pomieszczeń na poddaszu poprowadzić nowe, na przykład z rury stalowej lub z tworzywa. Należy je prowadzić pionowo, bez załamań, a w razie potrzeby ocieplić i obudować, na przykład płytą g-k. Od wlotu w pomieszczeniu do wylotu nad dachem nie mogą krótsze niż 2 m, bo będą bezużyteczne.

Trzeba tez zapewnić dopływ świeżego powietrza z zewnątrz (przez nawiewniki w oknach lub ścianie) i możliwość jego przemieszczania się, bo tylko wtedy wentylacja grawitacyjna będzie działała.

Zbyt słaby ciąg w przewodach wentylacyjnych można poprawić, instalując nasadę na szczycie kanału wentylacyjnego albo wentylator na wlocie do niego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak poprawić nieskuteczną wentylację?

Złe samopoczucie użytkowników pomieszczeń, grzyby i pleśń na ścianach, odpadanie tapet, zaburzenia procesu spalania w urządzeniach z otwartymi paleniskami. Te i inne objawy mogą świadczyć o braku...

Ile kanałów wentylacyjnych powinno być w domu?

Odpowiednia wentylacja jest warunkiem dobrego samopoczucia mieszkańców domu, ale także właściwej kondycji elementów budynku i wyposażenia, które pod wpływem jednego z głównych zanieczyszczeń...

Wentylacja garażu: jakie wymagania musi spełniać?

Każdy garaż powinien być wentylowany. Sposób wentylacji zależy od tego czy garaż jest, czy nie jest ogrzewany. Jaką wentylację powinien mieć każdy z tych rodzajów garażu?

Aktualizacja: 14.04.2013 10:01
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Karol Kłos, drugi najlepszy blokujący siatkarskich MŚ 2014?
Kim jest Karol Kłos, drugi najlepszy blokujący siatkarskich MŚ 2014?

Mistrzostwa Świata siatkarzy 2014 za nami! Niewątpliwy sukces, historyczny wyczyn ...

BAZA PORAD

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.