porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaka powinna być kolejność wykańczania domu lub mieszkaniu? W jakiej kolejności prace wykończeniowe?
Jaka powinna być kolejność wykańczania domu lub mieszkaniu? W jakiej kolejności prace wykończeniowe? Jaka powinna być kolejność prac wykończeniowych? Najpierw pomalować ściany czy ...
Montaż bidetu wiszącego - na jakim stelażu instalacyjnym zamontować bidet wiszący?

BIDET W ŁAZIENCE. Jak zamontować bidet podwieszany? Jaki stelaż instalacyjny?

Bidety podwieszane cieszą się coraz większą popularności. Taki bidet montuje się do ściany na specjalnym stelażu instalacyjnym, którym można kupić w komplecie z bidetem lub oddzielnie. Jak zainstalować bidet wiszący?
BIDET W ŁAZIENCE. Jak zamontować bidet podwieszany? Jaki stelaż instalacyjny?

Podwieszany bidet i miska ustępowa ułatwiają utrzymanie łazienki w czystości.

fot.: GEBERIT

Jakie są zalety podwieszanego bidetu?

Podwieszaną ceramikę łazienkową, czyli wiszący bidet i miskę ustępową, doceniło już wiele osób. Podwieszany bidet i sedes instaluje się łatwo, szybko i co najważniejsze, takie rozwiązanie pozwala ukryć nieestetyczne elementy przyłączeniowe. Zastosowanie w łazience bidetu podwieszanego wpływa także na estetykę tego wnętrza. Łazienka z wiszącym bidetem i sedesem wydaje się bardziej uporządkowana, łatwiej jest umyć wiszące elementy wyposażenia i posprzątać dokładnie podłogę wokół nich.
Bidet podwieszany można zamontować na wybranej, najbardziej odpowiadającej nam wysokości – dzięki czemu ułatwimy sobie korzystanie z bidetu.

Na jakim stelażu powiesić bidet?

Do podwieszanych bidetów przeznaczone są specjalne stelaże instalacyjne. Do wyboru mamy stelaże do lekkiej zabudowy, które obudowuje się odpornymi na działanie wilgoci płytami gipsowo-kartonowymi oraz stelaże do zabudowy ciężkiej – które obmurowuje się np. cegłą.

Te pierwsze pozwalają nam ograniczyć prace do minimum. Stelaże instalacyjne do lekkiej zabudowy przystawia się do ściany lub montuje w lekkiej ściance szkieletowej. Jeśli chcemy, aby stelaż znajdował się w płaszczyźnie ściany możemy też wybrać jego tańszy rodzaj – przeznaczony do zabudowy ciężkiej. Przykręca się go do ściany murowanej i obmurowuje cegłą lub bloczkami z betonu komórkowego.

Zobacz, jak zamontować stelaż instalacyjny w lekkiej ściance działowej
PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> BIDET W ŁAZIENCE. Czy warto zamontować bidet? Czy bidet jest potrzebny? Ile kosztuje bidet?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Stelaże instalacyjne do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Co trzeba wiedzieć? Stelaże instalacyjne do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Co trzeba wiedzieć?

Stelaże instalacyjne ułatwiają aranżację łazienki i montaż urządzeń sanitarnych oraz późniejsze utrzymanie czystości. Do czego można je wykorzystać?

BIDET W ŁAZIENCE. Czy warto zamontować bidet? Czy bidet jest potrzebny? Ile kosztuje bidet? BIDET W ŁAZIENCE. Czy warto zamontować bidet? Czy bidet jest potrzebny? Ile kosztuje bidet?

Bidet w łazience chyba nikogo już nie dziwi. Stał się on bowiem jej standardowym elementem wyposażenia. Wielu inwestorów, aranżując łazienkę, zastanawia się jednak czy warto montować bidet....

Bidet czy bidetta w łazience? Co lepsze? Bidet czy bidetta w łazience? Co lepsze?

Zastanawiając się nad wyborem bidet czy bidetta w naszej łazience najczęściej kierujemy się komfortem użytkowania urządzenia. Bidetta uchodzi za poręczniejsze rozwiązanie od bidetu, choćby dlatego,...

Aktualizacja: 11.12.2012 16:32
Autor: bwysoczarska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.