porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Budowa i remont

Jak naprawić zniszczone betonowe schody? [SPRAWDZONE RADY]

Jak naprawić zniszczone betonowe schody? [SPRAWDZONE RADY]

Zewnętrzne schody betonowe, chociaż wytrzymałe, również z czasem się niszczą. Beton się kruszy, stopnie mogą się odłupywać. Zniszczenia ujawniają się najczęściej po mroźnej, długiej zimie i spowodowane są wilgocią i ...

schody betonowe, schody zewnętrzne dodano: 28.10.2014 19:54
Duże płytki ceramiczne. Co warto wiedzieć o wielkoformatowej glazurze, terakocie i innych?

Duże płytki ceramiczne. Co warto wiedzieć o wielkoformatowej glazurze, terakocie i innych?

Płytki w dużych formatach są modne. Możemy je kupić w większości marketów budowlanych. Glazura i terakota wielkoformatowa prezentuje się bardzo efektownie, nie jest jednak łatwa do ułożenia.

glazura, gres dodano: 28.10.2014 19:41
BOAZERIA. Jakie mogą być deski boazeryjne?

BOAZERIA. Jakie mogą być deski boazeryjne?

Nie przypominają modnej przed laty boazerii i zadziwiają różnorodnością powierzchni, kształtów i gatunków drewna, z których są robione.

boazeria, boazeria drewniana dodano: 28.10.2014 19:39
Balustrada schodów – jak wybierać? [SPRAWDZONE RADY]

Balustrada schodów – jak wybierać? [SPRAWDZONE RADY]

Schody bez niej trudno uznać je za wygodne czy bezpieczne. W domu, w którym są dzieci, schody po prostu muszą mieć balustradę.

balustrada, schody dodano: 28.10.2014 19:13
Schody drewniane – jak można je wykończyć?

Schody drewniane – jak można je wykończyć?

Z reguły drewniane schody wykańczane są przez firmę, która je wykonuje. Podobnie jest z zamawianymi drewnianymi elementami schodów – wykończenie możemy zlecić ich producentowi, ale możliwe jest także zamówienie surowych i ...

drewno w domu, lakierowanie drewna dodano: 28.10.2014 19:12

Jak bezpiecznie poruszać się po stromym dachu?

Bezpieczeństwo osób wychodzących na dach (kominiarza, dekarza) w dużej mierze zależy od odpowiedniego sprzętu, na przykład przymocowanej na stałe do dachu drabiny kominiarskiej lub tak zwanych stopni kominiarskich

dach, dekarz dodano: 28.10.2014 17:19

Jak poprawić nieskuteczną wentylację?

Złe samopoczucie użytkowników pomieszczeń, grzyby i pleśń na ścianach, odpadanie tapet, zaburzenia procesu spalania w urządzeniach z otwartymi paleniskami. Te i inne objawy mogą świadczyć o braku odpowiedniej wentylacji.

gaz, kanał wentylacyjny dodano: 28.10.2014 17:06

Jak prawidłowo izolować instalacje wodne?

Odpowiednie zaizolowanie instalacji wodnejma ogromne znaczenie dla jej wydajności, a więc także dla oszczędności. Aby izolacja dobrze spełniała swoją funkcję musi być prawidłowo wykonana.

instalacje, instalacje wodne dodano: 27.10.2014 16:54
Jak odzyskiwać wodę deszczową?

Jak odzyskiwać wodę deszczową?

Nadmiar wody deszczowej dookoła posesji to duży kłopot. Błoto i kałuże to nie wszystko. Może się zdarzyć, że spływająca w głąb gruntu woda podmyje fundamenty. Rozwiązaniem tego problemu jest system ...

deszczówka, rury spustowe dodano: 27.10.2014 13:53
Dom wielopokoleniowy - czym powinien się charakteryzować?

Dom wielopokoleniowy - czym powinien się charakteryzować?

Dom wielopokoleniowy to rozwiązanie, które sprzyja rozwojowi więzi rodzinnych. Jednak, aby taki dom spełniał wymogi tego typu domu muszą zostać zachowane pewne zasady. Przeczytaj, jakie cechy powinien mieć dom wielopokoleniowy.

budowa domu, dom wielopokoleniowy dodano: 27.10.2014 12:07

Bezpieczny komin - jaki powinien być?

Źle dopasowany komin i brak kontroli kominiarskiej to realne zagrożenie dla naszego życia. Dlatego o stan kominów w domu trzeba dbac na bieżąco i nie zaniedbywać kontroli kominiarskiej co roku.

czyszczenie komina, komin dodano: 27.10.2014 12:06
Jak rozplanować oświetlenie w domu?

Jak rozplanować oświetlenie w domu?

Oświetlenie to bardzo istotny element każdego wnętrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy rozplanowywaniu oświetlenia.

lampy, oświetlenie dodano: 25.10.2014 22:38
    • Pytania(2178)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(1107)
  • ZADAJ PYTANIE
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Joanna Kurowska - kim jest?
Joanna Kurowska - kim jest?

Niedawno przeżyła wielką tragedię - po długiej i cięzkiej chorobie zmarł ...

BAZA PORAD

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.